Rr: De Rada, p.n, 20000 Prizren, Republika e Kosovės
Tel: 029 222-327
shfmu.eminduraku@hotmail.com

Historiku i shkollės
Shkolla fillore "Emin Duraku" punėn e vet edukativo - arsimore e filloi nė Nėntor tė vitit 1955. Nė vitin e parė tė punės ka patur 19 paralele me 674 nxėnės tė regjistruar:
Parlamenti i Nxėnėsve
Detyrat kryesore e tė cilit janė tė zhvillimit tė demokracisė, ushtrimin dhe mbrojtjen e nxėnėsve dhe pėr tė zhvilluar bashkėpunimin me organizata tė tjera tė ngjashme nė qytetin tonė dhe mė gjerė.
Futbolli Femrat
Me ekipin e futbollit tė vajzave nga SHFMU "Emin Duraku" nga Prizreni (finalist nė turnirin ndėrshkollor tė organizuar nga Shoqėria Civile nė Gjakovė dhe Amabasada amerikane)dhe mėsim
Basketbollistėt
Pėr nder tė 100 Vjetorit  tė Pavarsisė sė Shqipėrisė u organizuan garat sportive nė disa disciplina  nė nivele Komunale, Regjionale dhe tė Kosovės ku mori pjesė edhe shkolla e jonė.
18 Janar 2017
Prindėrit Gjithmonė Pėrkrahė Nesh

10 Janar 2017
Falenderim

28 Nėntor
Dita e Flamurit  28 Nėntor 2016

09 Qershor 2016
Vizitė Monumenteve Historike nė Prizren

07 Qershor 2016
Festivali i Teatrove pėr Fėmijė nė Skenderaj

Vizita nė Lidhjen Shqiptare tė Prizrenit
26 Maj 2016

20 Prill 2016
Kremtimi i Ditės sė shkollės 2016

24 Mars 2016
Vizita Kazermės sė FSKsė

23 Mars 2016
Ligjeratė lidhur me kujdesin e fėmijve ndaj dhėmbėve

21 Mars 2016
Garat kombtare nė lėndėn e Kimisė dhe Gjuhės Angleze

14 Mars 2016
Java e Parasė

14 Mars 2016
Policia e Kosovės - Ngritja e Sigurisė nė Shkolla

05 Mars 2016
Vizita e kampiones Majlinda Kelmendi shkollės FMU"EminDuraku"

31 Dhjetor 2015
Raporti i Suksesit

04 Dhjetor 2015
Ditėlindja dhe pensionimi

01 Dhjetor 2015
TV BESA pėr programin e SHFMU "Emin Duraku" Prizren

01 Dhjetor 2015
Shėnohet Dita Kundėr AIDS-it

26 Nėntor 2015
Kremtimi i 28 Nėntorit nė SHFMU"Emin Duraku" nė Prizren

15 Nėntor 2015
Mėsimdhėnėsja e Dalluar e Vitit Shkollor 2014/2015

22 Tetor 2015
Dita e Ushqimit tė Shėndoshė

16 Tetor 2015
Garat nė Mbrojtjėn e Mjedisit

10 Qershor  2015
Kampionė dhe Nėnkampionėt e Kosovės nga SHFMU " EMIN DURAKU"

10 Qershor  2015
Festa e Abetares 2015

16 Maj 2015
Vizita nė Shishli-Stamboll prej dt.19.04-25.04.2015

14 Maj 2015
Kremtimi i Ditės sė shkollės 2015

14 Maj 2015
Kabineti i Fizikės dhe i Kimisė

13 Maj 2015
Regjistrimi i Fėmijėve nė klasėn e parė 2015/2016

16 Prill 2015
Kuizi Europa 2015

02 Prill 2015
Kampionėt nė Basketboll

02 Prill 2015
Turniri i Basketbollit Djemt

02 Prill 2015
Turniri i Basketbollit Vajzat

02 Prill 2015
Vizitė Monumenteve Historike - Grupi i Historianve

30 Mars 2015
Ögrencilerimiz Yine Ödüllendirildi

02 Prill 2015
Renovimi dhe Ambientimi i Klasave

05 Shkurt 2015
Vizitė Monumenteve Historike nė Prizren

10 Janar 2015
Risi nė Sekcionin Parlamenti i Nxėnėsve

19 Dhjetor 2014
In Memoriam Norma Beqiri .

03 Dhjetor 2014
Mėsimi nė kabinetin e Kimisė

27 Nėntor 2014
Dita e Flamurit

25 Tetor 2014
Nxėnėsit e Klasės II-2 nė vizitė Fabrikės sė Ēokoladės

20 Tetor 2014
Nė Shtėpinė e Kulturės

12 Tetor 2014
Ligjeratė mbi drogėn  dhe pasojat

06 Tetor 2014
Fotografimi vjetor i nxėnėsve tė klasave tė I-rė 2013/2014

26 Shtator 2014
Dita e Parė e Shkollės 2014/2015

07 Qershor 2014
Takimet e Teatrove Shkollore

02 Qershor 2014
Ekskurzioni i klasave tė V-ta

29 Maj 2014
Pensionimi i mėsueses

30 Prill 2014
Pilot-projekti

29 Prill 2014
Testi i intelegjencės

28 Prill 2014
Basketbollistet Kampion

24 Prill 2014
RTK nė shkollėn tonė

22 Prill 2014
Dita e Shkollės: u kremtua 59 vjetori i Ditės sė Shkollės. Me kėtė rast u dha  njė program i pasur  ...

22 Prill 2014
Zbukurimi i murreve tė shkollės: Punimet vazhdojnė edhe vikendit nė zbukurimin e mureve tė shkollės.

04 Prill 2014
Java Ekologjike - Nė aksion nxėnėsit nė pastrimin e qytetit tė Prizrenit

28 Mars 2014
Vizita nė Kolegjin "Mehmet Akif" : Me ftesėn e Drejtorisė  sė Kolegjit "Mehmet Akif" nė Korishė-Prizren...

24 Mars 2014
Little Mister Galaxy 2014: Nxėnėsi Milot Shatėr nga SHFMU "Emin Duraku" nga Prizreni ...

14 Shkurt 2014
Dita e Pavarsisė: U mbajt njė program  mjaft i pasur pėr nder tė Ditės sė Pavarėsisė.

Nr.1 i Revistės Ardhmeria 2013
Nr.2 i Revistės Ardhmeria 2014

Luten tė gjithė ata tė cilėt posedojnė ndonjė fotografi apo ndonjė material tjetėr nė lidhje me shkollėn qė mund tė kontribojnė nė pasurimin e web-faqės sė shkollės, tė na dėrgojnė kėto materiale nė e-mail adresėn e shkollės:

shfmu.eminduraku@hotmail.com

Ju falenderojmė pėr bashkpunim.

Prindėrit Gjithmonė Pėrkrahė Nesh
Postuar: 31.01.2017

Nė shkollėn fillore ,,EMIN DURAKU,, Prizren, bashkėpunimi prindėr mėsimdhėnės ėshtė nė nivel tė kėnaqshėm. Kjo u dėshmua edhe me datė 18.01.2017, nga gjesti shumė domethėnės i prindėrve tė klasės III3 ,tė kesaj shkolle, tė cilėt me vet iniciativė sėbashku me mėsuesėn e kėsaj klase ,blenė njė Lap top ,,LENOVO,, ,pėr Nxėnėsit e kėsaj klase.Prindėrit lanė tė kuptohet se pėr ēdo gjė qė do tė jetė nė tė mirė tė fėmijėve...

Falenderim
Postuar: 31.01.2017

Falenderojė nga zemra KRM "Ekoregjioni" Njėsia Operative nė Prizren se bashku me Menagjerin Besnik Krasniqi pėr ndihmen e dhėnė SHFMU "Emin Duraku" nga Prizreni tė cilet me Minieskavatorin e tyre pastruan borėn nė Oborrin e shkollės dhe hyrjen ne shkollė me qellim tė krijimit tė kushteve tė favorshme pėr fillimin e ...

Festivali i Teatrove pėr Fėmijė nė Skenderaj
Postuar: 12.06.2016

Trupa teatrore e nxėnźsve nga SHFMU " Emin Duraku" nga Prizreni mori pjesė nė Festivalin e teatrove pėr fėmijė nė Skenderaj.
Kjo trupė u prezentua me Dramėn " Klasa e lirisė" sė Autorit Ibrahim Skenderi, nė Regji tė Shkurte Berisha Kastrati, Skenografin e Meriton Thaqi, Kostumografinė Rrushe Xhemaj dhe Muzika Nexhat Ibrahimi...


Ligjeratė lidhur me kujdesin e fėmijve ndaj dhėmbėve
Postuar: 25.03.2016

Nė Kopshtin parafillor tė SHFMU "Emin Duraku" nga Prizreni Dr. Dentiste Nyran Ziyabeg Dasi nga ASSOCIATION OF PRIZREN YOUTH ACTIVITIES mbajti mbajti njė ligjeratė lidhur me kujdesin e fėmijve ndaj dhėmbėve.

Dita e Flamurit  28 Nėntor 2016
Postuar: 03.12.2016

SHFMU “Emin Duraku “ nė Prizren, tash e shumė vite me radhė ka krijuar njė traditė tė shėnimit tė festave shtetėrore dhe kombėtare.
Me rastin e kėtyre  festave tė Nėntorit , 61 vjetorit tė lindjes sė komandantit legjendar , Adem Jasharit dhe 19- vjetorit tė daljes nė skenė tė Ushtrisė  Ēlirimtare tė Kosovės...